Biznes

Co oferuje model Allen-Bradley CompactLogix 5480?

Jeśli chcesz w najbliższym czasie zdecydować się na dobrej jakości systemy sterowania, to warto wybrać coś od marki Allen-Bradley. Ostatnio oferuje ona np. model CompactLogix 5480. Czy warto się nim zainteresować? Co za tym przemawia?

Dlaczego CompactLogix 5480 szybko zaskarbił sobie sympatię Klientów? Warto dodać, że tego typu produkty łączą funkcje sterowania Logix i funkcje obliczeniowe systemu Windows. Co ważne, wszystko odbywa się w ramach tylko i wyłącznej jednej platformy. Dlaczego jednak ma to tak spore znaczenie? Jeśli bowiem chodzi o etap tworzenia i uruchamiania aplikacji, to można poprzez to zmniejszyć koszty. Tak samo, jak ograniczyć ilość urządzeń, która będzie niezbędna do stworzenia konkretnej aplikacji. Chcesz poznać wszystkie kluczowe zalety tego modelu? Produkt CompactLogix 5480 jest swobodnie przeznaczony do zaawansowanych systemów sterowania (pod kątem zautomatyzowanego przemysłu). Warto zaznaczyć, że te sterowniki pracują pod kontrolą systemu Windows 10 IoT Enterprise. Dodatkowo jednocześnie działają z silnikiem sterowania Logix. Jeśli chodzi o mechanizm sterowania, to jest on taki sam, jak w przypadku modelów ControlLogix 5580 i CompactLogix 5380. Sterowniki z rodziny CompactLogix są kompatybilne z aplikacjami przygotowanymi pod Windows. Mogą one zaś wykonywać czynności z zakresu analityki, zbierania danych, czy obliczeń.

Dlaczego jeszcze ten model nie narzeka na brak zainteresowania? Warto wiedzieć, że sterownik umożliwia obsługę szybkich wejść i wyjść. Nie ma problemów, by odbywało się sterowanie ruchem i przyłączenie do sieci – o topologii pierścienia/liniowej albo ewentualnie gwiazdy.

Jakie inne aspekty są kluczowe? Model CompactLogix 5480 to bardzo zaawansowany sterownik marki Allen-Bradley. Co kluczowe, jest on zaś programowany z poziomu narzędzia Studio 5000 Logix Designer (w minimalnej wersji 32). Te właśnie rozwiązania znakomicie nadają się do średnich i zarazem dużych aplikacji, które wymagają zasadniczo wysokiej wydajności. To nie koniec. Te opcje świetnie sprawdzają się pod względem szybkiego obrabiania dużej liczby danych (na bazie Edge Computing). Należy dodać, że konstrukcja składa się z trzech wbudowanych portów Gigabitowego Ethernetu Ethernet/IP. Umożliwiają one nie tylko szybką komunikację, ale tak samo obsługę wejść/wyjść i sterowanie ruchem. Poznaj więcej informacji dotyczących tego zagadnienia (z artykułu ze strony https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-sterowania-przyblizamy-mozliwosci-sterownika-allen-bradley-compactlogix-5480/).

Sterownik oferuje zaawansowane funkcje cyberbezpieczeństwa… Obejmują one cyfrowo podpisane oprogramowanie układowe kontrolera. Dodatkowo możesz liczyć na wykrywanie zmian (które np. zostały wprowadzone do sterownika). Ponadto opisywany model posiada zintegrowany DisplayPort. A na skutek tego można łatwo i szybko podłączyć go do monitora przemysłowego (i to nawet o relatywnie wysokiej rozdzielczości). Na „pokładzie” znajdują się także dwa porty USB 3.0. Te z kolei zapewniają szybką komunikację z urządzeniami peryferyjnymi systemu operacyjnego. Przy okazji umożliwiają przechowywanie danych (m.in. na nośnikach zewnętrznych).