Biznes

Blachy cynkowo – tytanowe do współczesnej architektury

Współczesna architektura wykorzystuje dawne materiały budowlane i jednocześnie nadaje im nowe znaczenie. Dotyczy to różnych metali, stosowanych od dziesięcioleci w budownictwie. Wyjątkowo estetycznie wygląda blacha cynkowo – tytanowa, która stosowana jest nie tylko do połaci dachowych, lecz także do elewacji, obróbek blacharskich i innych części budowli nowoczesnych. W Polsce renomowanym zakładem, zajmującym się od pokoleń produkcją blachy jest Katowicki zakład Silesia.

Śląska blacha cynkowo – tytanowa – materiał budowlany na dziesięciolecia

Krycie dachów blachą cynkowo – tytanową to rozwiązanie zarazem tradycyjne, jak i na wskroś współczesne. Nowoczesne projekty architektoniczne lubią wykorzystywać tradycyjne technologie budowlane i nadawać im zupełnie nowe znaczenie. Tak też jest w przypadku blachy cynkowo – tytanowej. Jej zalety to wyjątkowa wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Jest wyjątkowo lekka, dzięki czemu nadaje się na alternatywne pokrycie dachowe. Jest lżejsza niż dachówka ceramiczna i znacznie prostsza w montażu.

Blacha nadaje się do montażu na dużych wysokościach, więc w porównaniu z dachówką ceramiczną, znacznie łatwiej ją przetransportować na górne kondygnacje.

Elastyczna blacha do nowoczesnej architektury

Nowoczesne projekty architektoniczne często zacierają różnicę między dachem a fasadą. W ciekawych, oryginalnych wieżowcach blacha stosowana jest na powierzchni dachu i na płaszczyźnie ścian. Podobnie sprawa wygląda w przypadku nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych. Blacha może być stosowana zarówno na dachu, jak i w obrębie elewacji. Dzięki temu kupując jeden materiał – rulony blachy cynkowo – tytanowej, nie musimy malować czy docieplać elewacji. Blacha charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi. Może z powodzeniem zastępować inne warstwy izolacyjne: styropian, drewno, panele. Estetyczny, uniwersalny wygląd blachy, stonowana kolorystyka, gładka powierzchnia sprawiają, że domy wykańczane za pomocą blachy wyglądają elegancko i estetycznie.

W trosce o naturę – ekologiczny wymiar blachy architektonicznej

Blacha jest materiałem długowiecznym, wytwarzanym z naturalnych składników – surowców występujących w przyrodzie. Dlatego nie zanieczyszcza środowiska, nie wytwarza szkodliwych związków. Blacha wytwarzana jest w tradycyjnych technologiach. Nadaje się do powtórnego użycia, jest w pełni przetwarzalna. To idealny produkt do recyclingu. Stosując blachę cynkowo – tytanową mamy pewność, iż chronimy w ten sposób środowisko.

Trwała, lekka i niezwykle elastyczna blacha cynkowo – tytanowa to produkt najwyższej jakości, wytwarzany w rodzimych fabrykach. Jest powszechnie stosowana zarówno w dawnej, jak i współczesnej architekturze. Łatwa w montażu i estetycznie wyglądająca sprawia, że pokryte nią powierzchnie dachów i ścian wyglądają wyjątkowo efektywnie.

Polecamy również: http://silesiasa.pl