BudownictwoFAQTurystyka

Co dzieci mogą robić w mieście w wakacje? Świetnie się bawić!

Czy wakacje w mieście muszą oznaczać nudę lub przesiadywanie przed komputerem? O, nie!

Na jakie atrakcje mogą liczyć przedszkolaki i dzieci w wieku szkolnym podczas lata w mieście?

Miasto funduje!

Wiele Miejskich Domów Kultury na długo przed końcem roku szkolnego opracowuje szczególną ofertę z myślą o najmłodszych. Są to na przykład różnego rodzaju kółka zainteresowań odbywające się regularnie i prowadzone przez osoby specjalizujące się w dziedzinie: sztuk plastycznych, modelarstwa, fotografii, śpiewu lub gry na instrumentach. Warto również sprawdzić co dziać się będzie latem w miejskich bibliotekach – może okazać się, że oferują równie inspirujące i ciekawe zajęcia.

Plac pełen przygód

Nie jest tajemnicą, że dla dzieci, które ukończyły drugi rok życia, bardzo ważne są spotkania z rówieśnikami. Idealnym miejscem, gdzie można bawić się ze znajomymi lub poznawać nowych przyjaciół – są place zabaw. Kolorowe, pełne bezpiecznych zjeżdżalni i huśtawek, rzadko kiedy przypominają dawne, zaniedbane miejsca ze smutną piaskownicą i resztkami drabinek.

Wesołe miasteczko, plaża i lody

Prócz tego, większość miast dysponuje strzeżoną plażą i kąpieliskiem. Do tego dochodzą wesołe miasteczka, które latem odwiedzają większe miejscowości. Wreszcie też, podczas wakacji w mieście dzieci mogą urządzić letni plebiscyt na najlepsze lody. Im większe miasto – tym większy wybór smaków orzeźwiających łakoci w wafelku.