Zdrowie i Uroda

Czy przy pomocy pęsety można wyciągnąć kleszcza?

Borelioza to bardzo groźna choroba. Badania pokazują, że z roku na rok zwiększa się zachorowalność na tę dolegliwość. Powodem jest ukąszenie przez kleszcza. Jakie jeszcze choroby powodują te pajęczaki żywiące się krwią? Chodzi o takie dolegliwości, jak na przykład babesjoza, kleszczowe zapalenie mózgu itp. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak sobie z tym tematem poradzić. Nie brakuje ludzi, którzy mają pewne wątpliwości w stosunku do pęsety. Czy przy jej pomocy można rzeczywiście skutecznie usunąć kleszcza, jeśli zauważycie go na własnej skórze albo na skórze Waszej pociechy?

Na początek warto generalnie rozwinąć temat związany z tymi pajęczakami. Badania pokazują, że coraz więcej osób ma z nimi problemy. Statystyki dają do zrozumienia, że nawet 60% kleszczy bytujących na terenie Polski jest nosicielami patogenów groźnych chorób. Zostały one wymienione na wstępie dzisiejszego artykułu. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, że ludzie stosują rozmaite sposoby, aby nie mieć do czynienia z kleszczami. Nie da się jednak całkowicie unikać chodzenia obok takich okolic (gdzie one występują), ponieważ te pajęczaki mogą znajdować się nawet na trawie w parku itp. Kolejna ważna sprawa odnoszące się do tego tematu jest taka, że czasami rodzice namawiają dzieci, aby te zakładały długi elementy garderoby. To też nie jest pod wieloma względami dobre rozwiązanie – zwłaszcza teraz, kiedy temperatury są naprawdę bardzo wysokie. Macie problem, ponieważ zauważyliście kleszcza? Dużo osób próbuje wyciągać go przy pomocy pęsety. Teoretycznie jest to skuteczna metoda, chociaż wszystko musi być zrobione od samego początku do końca bardzo sprawnie. Tak naprawdę wystarczy wyłącznie jeden zły ruch, aby doszło do rozerwania tego pajęczaka. W efekcie jest zdecydowanie większe ryzyko wyżej wymienionych chorób.

Właśnie między innymi dlatego coraz więcej osób decyduje się na specjalistyczny przyrząd do usuwania tych bardzo groźnych pajęczaków. To Kick The Tick®. Czym charakteryzuje się to narzędzie? Jest ono wyposażone w dwie różne końcówki. Są one dopasowane do rozmiaru pasożyta. Cała procedura dotycząca wyciągnięcia pajęczaka ze skóry jest banalnie prosta. Może być – ten przyrząd – stosowany w przypadku dzieci oraz u dorosłych. Ewentualnie możecie zdecydować się na Kick The Tick® expert. Co wchodzi w skład tego konkretnego narzędzia?

Mamy tutaj wyżej wymienionej przyrząd, a także specjalistyczny preparat do zamrażania kleszcza. Dzięki temu jest zdecydowanie mniejsze ryzyko rozerwanie pasożyta i uwolnienia przez niego płynów, które mogą zawierać różne groźne drobnoustroje. Warto o tym wszystkim pamiętać.

Przeczytaj więcej na: https://kickthetick.pl/artykuly/peseta-do-kleszczy-czy-to-dobry-sposob-na-pozbycie-sie-pasozyta/